Viieaastane Säde on jäänud paariks tunniks üksi koju – kuniks ema  ja isa teatris on. Kõlab koputus. Vanaisa! Säde rõõmustab – ta on vanaisa nii väga oodanud! Vanaisa on talle väga tähtis ja armas, neil saab koos olema hirmus tore! Ainult et – uks on lukus ja suure ähmiga ei leia ta võtit. Ja vanaisa on teiselpool ust… Siit edasi liiguvad väike vaataja ja näiteseltskond mööda ühiseid salateid – ikka kokkusaamise poole!

Autor: Indrek Koff
Lavastaja: Kristo Toots
Lava- ja kostüümikunstnik: Maarja Meeru (Vanemuine)
Muusikaline kujundus: Ardo Ran Varres
Laval: Katrin Kalma või Kaia Skoblov ja Mart Toome (Tallinna Linnateater) või Kristo Toots
Etenduse kestvus on 40 minutit.

„Teater lasteaeda!“
„Teater lasteaeda“ on 2016. aastal alguse saanud Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Aitan Lapsi Fondi ja Eesti Pandipakend OÜ ühisprojekt, mis avab ringmajanduse teemasid teatrikunsti kaudu ja seda lasteaialapsele mõistetavas võtmes. Toonase konkursi võitjad tegid viie aasta jooksul lasteaedadele üle Eesti ringi peale ning 500 korda mängitud etendusi on näinud rohkem kui 32 100 last.
Projekti osapooled on otsustanud lõbusate ja harivate lasteetendustega jätkata ja kuulutasid 2021. aasta mais välja uue  ringmajanduse teemasid avava lastelavastuste konkursi. Miksteater osales konkursil lavastusideega „Võti“, mis osutus konkursil üheks väljavalituks. Programmi eesmärk on tutvustada lastele laiemalt keskkonnasäästlikkuse ja spetsiifilisemalt pakendite taaskasutamise temaatikat. Kõik programmi raames antavad etendused on vaatajatele tasuta.

Loe lisaks: Heategevusfond Aitan Lapsi viis tasuta teatrietendused 8000 lapseni

 

Täname:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Heategevusfond Aitan Lapsi SA
Eesti Pandipakend OÜ
Laidi Sergejeva
Armin Luik
Are Tralla
Martin Meelandi
Anti Veermaa
Kambja vald
Tõrvandi Lasteaed Rüblik