telefonilood

 

 

Dramaturg: Kaido Rannik

Kunstnik: Jana Volke

Lavastus: Kaido Rannik, trupp

Osades: Aita Vaher, Kristo Toots ja Kaido Rannik

 

 

 

 

  

 „Elas kord Vareses sinjoore Bianchi. Ühe firma esindajana reisis ta kuus päeva nädalas mööda Itaaliat. Pühapäeval jõudis ta koju, esmaspäeva hommikul asus uuesti teele. Kord ütles sinjoore Bianchile tema väike tütar: „Isa, palun jutusta mulle igal õhtul üks jutt.“ Niimoodi siis juhtuski, et igal õhtul täpselt kell üheksa helistas sinjoore Bianchi, ükskõik kus ta ka parasjagu viibis, Varesesse ning jutustas tütrele ühe loo…“

Kui paljud lapsed kuulevad õhtuti unejuttu emalt või isalt, elavas esituses? Ja kas tähtis on ainult ettelugemine kui akt iseenesest või aja leidmine lapse jaoks, koos veedetud aeg, päevale punkti panemine? Mis võib toimuda ühe lapse hinges, kelle isa on aastaid ära tööl? Mida tunneb isa, kes on perest lahus kuus päeva nädalas? Kas lahus elav perekond on ikka perekond?

Sihtgrupp 3-103. Etendus kestab 40 min.

Lavastuse väljatoomist toetas Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital. Esietendus 10. september 2011.

Salme Reegi nimelise auhinna žürii esitas 2012. aastal teiste seas nominendiks ka Miksteatri lavastuse Telefonilood" trupi: Kaido Rannik, Aita Vaher, Kristo Toots - eimillestki loodud rikkaliku lavastuse eest hingeliigutaval teemal.

 

Täname:

Theatrum

Piip ja Tuut Mängumaja

Kultuurkapital

Mart Kampus

Vello Vaher

Toomas Tross

Kutt Kommel

 

Laste arvamusi etenduse kohta saab kuulata Vikerraadio saates "Laste lood"

 

Miksteater-1
Miksteater-2
Miksteater-3
Miksteater-4
Miksteater-5
Miksteater-6
Pilt-2
Pilt-4
Pilt-5
Pilt-7